SESJE

Sesje

Poprowadzę Cię krok po kroku do wolności

„Każdy symptom ma swoją przyczynę”

Dave Elman

Co Cię boli? Powiedz mi jaką zmianę jest ci trudno wprowadzić w życie?
Nie musi Ci być trudno i ciężko. Hipnoza przez internet może pomóc Ci tu i teraz.

happiness-family.jpg

PROBLEMY EMOCJONALNE

 

Aktualna sytuacja powoduje, że nie radzisz sobie z emocjami? 

steve-halama-Z_0MICQEnUo-unsplash

BRAK PEWNOŚCI SIEBIE

 

Brakuje Ci wiary w siebie?  Chcesz podnieść samoocenę? 

travis-grossen--CaJIE1MiA4-unsplash

PROBLEMY W ZWIĄZKU
BRAK PARTNERA

Cierpisz z powodu partnera lub uwikłania w toksyczną relację?

anthony-tran-i-ePv9Dxg7U-unsplash

LĘKI I FOBIE

 

Cierpisz na nerwicę lub lęki, które utrudniają normalne życie?

nik-shuliahin-BuNWp1bL0nc-unsplash

PROBLEMY PSYCHOSOMATYCZNE

 

Choroby psychosomatyczne odbierają Ci radość życia?

sara-kurfess-Ieq9ciiAf4c-unsplash

RZUCANIE PALENIA

 

Nie potrafisz zmienić szkodliwych nawyków takich jak palenie papierosów?

Chcesz uwolnić się od trudnych emocji?

Boisz się o przyszłość? Trudna, stresująca sytuacja (np. związana z Covid-19, pracą, chorobą, wypadkiem, konfliktem w relacjach) powoduje, że nie radzisz sobie z emocjami?

Gdy nie wiesz, jak rozładować emocje takie jak stres, złość, gniew, smutek, lęk, napięcie – pomoże hipnoza. Szybko, skutecznie i bezpiecznie.
 
Wyuczone schematy emocjonalne i mechanizmy obronne powodują, że zamiast zdrowego rozładowywania emocji od razu – utykamy w problemach na lata. Zamiast uwolnienie emocji – wypieramy je, tłumimy, zaprzeczamy, przekształcamy, upiększamy, racjonalizujemy, stosujemy projekcję i inne mechanizmy obronne, uzależnieniamy się (od pracy czy nikotyny). A gdy nauczymy się np. rozładowywania napięcia za pomocą nikotyny czy prowokowania kłótni, jest nam niesamowicie trudno samą siłą woli zmienić taki czy inny nawyk (choć naprawdę wiemy, że jest szkodliwy).
 
Hipnoza to stan, który pomaga rozwiązywać trudności emocjonalne (przebudowywać nastrój i przekonania) na poziomie podświadomym, czyli u źródeł problemów. Dzięki hipnoterapii możesz:
 • zmniejszyć poziom lęku,
 • pozbyć się niekontrolowanego zachowania, 
 • neutralizować niepożądane reakcje emocjonalne.
 
Podczas sesji hipnoterapeutycznej pozostajesz świadomy (utrata kontroli to mit) i uczysz swój podświadomy umysł nowych schematów emocjonalnych np. zachowywania spokoju w pracy. 

Chcesz rzucić palenie?

Rzucanie palenia hipnozą będzie skuteczne, jeśli chcesz przestać palić. 

Zgodnie z wynikami badań, rzucanie palenia hipnozą cechuje skuteczność na poziomie 80 proc. Efekty są widoczne zaledwie po kilku sesjach lub nawet po jednym spotkaniu. Jeśli naprawdę chcesz przestać palić i jedynie czego Ci brakuje to silna wola, rzucanie palenia hipnozą to opcja dla Ciebie.
 

Na czym polega metoda rzucania palenia hipnozą?

Techniki hipnozy działają na umysł podświadomy, dzięki czemu można zrozumieć wewnętrzne konflikty, które sprawiają, że mimo chęci rzucenia palenia, ciągle pali. 
 
Warunkiem powodzenia antynikotynowych sesji hipnozy jest autentyczna chęć rzucenia palenia. Twoja motywacja do rzucenia palenia jest kluczowa, ponieważ w hipnoterapii chodzi o rozwiązanie konfliktu, który nie pozwala Ci rzucić palenia.
 
Efekt, jakiego możesz się spodziewać, gdy chodzi o rzucenie palenia hipnozą to zdobycie nowych możliwości reagowania, dzięki którym palenie nie będzie Ci już potrzebne. Hipnoza pomoże Ci także złagodzić skutki odstawienia nikotyny. 

Męczą Cię lęki? Cierpisz na nerwicę?

Przewaga hipnozy w leczeniu nerwic i stanów lękowych w porównaniu do innych metod polega na wykorzystaniu siły umysłu klienta.

Podstawowym źródłem nerwic i objawów lękowych są treści stłumione, wyparte do podświadomości. Im więcej energii idzie na tłumienie, tym więcej objawów lękowych i nerwicowych. Dzięki hipnoterapii można ominąć mechanizmy obronne, jakie stosuje psychika, by dotrzeć do ukrytych przyczyn problemów i uwolnić się od cierpienia. Hipnoterapeuta udziela klientowi wsparcia potrzebnego na bezpieczne przyjęcie i przepracowanie pojawiających się trudnych treści czy emocji.
 

Hipnoza może pomóc w przypadku:

 • nerwicy natręctw (inaczej zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych),
 • fobii (lęku wysokości, lęku przed lataniem, lęku przed wystąpieniami publicznymi, a także arachnofobii czy klaustrofobii)
 • nerwicy lękowej, 
 • ataków paniki, 
 • lęku uogólnionego.
 

Hipnoterapia działa od wewnątrz, przynosząc trwałe zmiany zachowania

Proces hipnoterapeutyczny, który prowadzi do uzdrowienia zaczyna się w Tobie – jest więc najgłębszy i może przynieść najtrwalsze efekty. Warunkiem powodzenia hipnoterapii jest motywacja klienta. To Ty musisz podjąć decyzję, że w 100 proc. chcesz przepracować problem. To Ty decydujesz po jakie nowe i wspierające przekonania chcesz sięgnąć. Doświadczony hipnoterapeuta będzie przewodnikiem po umyśle i pomoże Ci osiągnąć upragnione zmiany.

"Ludzie przychodzą na terapię nie żeby zmienić swoją przeszłość, ale przyszłość"

Dr Milton Erickson – psychiatra, hipnoterapeuta

Chciałabyś, chciałbyś znaleźć partnera, partnerkę? Doświadczasz trudności w relacjach?

Jeżeli masz problem z poznaniem partnera/partnerki, ciągle trafiasz na niewłaściwe osoby, twoje związki szybko się rozpadają lub od dłuższego czasu nie byłeś/-aś  w związku i nie wierzysz, że możesz jeszcze kogoś poznać – hipnoterapia może Ci pomóc.
 
Dzięki hipnoterapii możesz:
 • odzyskać wiarę w siebie, potrzebną do budowania nowego związku,
 • uwierzyć, że jesteś wystarczająco dobry/-a do stworzenia zdrowego związku,
 • pozbyć się przymusu bycia idealną/idealnym i szukania perfekcyjnej drugiej połówki,
 • przepracować zranienia (np. lęk przed odrzuceniem),
 • zrozumieć lekcje z nieudanych relacji, by zamknąć przeszłość za sobą,
 • przełamać lęk, który powstrzymuje Cię przed poznaniem kobiety/mężczyzny,
 • odkryć mechanizmy trzymające Cię w miejscu,
 • pozbyć się potrzeby nadmiernego przywiązania do partnera/partnerki,
 • zrozumieć dlaczego wchodzisz w toksyczne relacje i uwolnić się od nich,
 • wyjść z uzależniania od toksycznego partnera/partnerki.
 
Jeżeli długo cierpisz z powodu samotności albo uwikłania w toksyczne relacje, mogłaś/-eś zapomnieć, że masz prawo do miłości i zdrowego związku.
 

W jaki sposób hipnoterapia może Ci pomóc w znalezieniu partnera/partnerki i zbudowaniu zdrowego związku?

To, jakie mamy relacje z innymi ludźmi jest między innymi pochodną tego, czy sami ze sobą mamy dobrą relację. Czy akceptujesz siebie? Czy rozumiesz swoje potrzeby? Czy masz kontakt ze swoimi emocjami? Czy traktujesz siebie w sposób, w jaki chcesz być traktowany/-a przez innych? Hipnoterapia pozwala przywrócić lub zbudować zdrową relację z samym sobą, co pozwala budować zdrowe związki z innymi. Pozwala także zmienić schematy dotyczące relacji jakie często wynosimy z domu rodzinnego.
 
Praca z hipnoterapeutą w obszarze otwarcia się na nowe relacje, może dotyczyć przepracowywania wypartych, trudnych emocji czy wspomnień z przeszłości, które blokują możliwość tworzenia zdrowych związków.  Dotarcie do sedna problemu może pomóc przestać powtarzać te same niewspierające zachowania. Z użyciem technik hipnoterapeutycznych można nauczyć umysł wspierających przekonań na swój temat i określonych reakcji np. zachowywania otwartości na kontakt i swobody komunikacyjnej na randkach

Brakuje Ci pewności siebie? Chcesz podnieść samoocenę?

Hipnoterapia trwale i skutecznie pomoże Ci zmienić relację ze sobą dodając Ci pewności siebie.

Zaniżone poczucie własnej wartości to poważny problem, który przekłada się na trudności w każdej sferze życia. Zamiast śmiało sięgać po lepszą pracę czy związek, brak pewności siebie może spowodować, że będziesz tkwić w problemach latami. Niska samoocena bardzo mocno ogranicza życiowe możliwości.  

Objawy niskiej samooceny

Niska samoocena może towarzyszyć od dzieciństwa a może pojawić się w wyniku szeregu trudnych, życiowych sytuacji. Zauważenie, że ma się niską samoocenę to pierwszy krok do zmiany. Objawy niskiej samooceny to: 
 • brak wiary w siebie i swoje możliwości,
 • niska odporność na krytykę z zewnątrz,
 • porównywanie się z innymi,
 • niezadowolenie z siebie,
 • pochylona, zgarbiona postawa ciała.
 • brak pewności siebie w okreslonych sytuacjach
 

W jaki sposób hipnoza może Ci pomóc zwiększyć pewność siebie?

Hipnoterapia pomoże Ci usunąć przeszkody, które stoją na drodze do akceptacji siebie, asertywności i zdrowej samoceny. Podczas sesji, w stanie hipnozy, jest Ci zdecydowanie łatwiej niż w klasycznej terapii znaleźć źródło trudności, których doświadczasz. Hipnoterapia pomaga także sięgnąć do tych zasobów psychiki, dzięki którym można zbudować nowe, trwałe przekonania dotyczące akceptacji i pewności siebie.
 
Stan hipnozy to naturalny stan umysłu, który polega na skoncentrowaniu uwagi. Jeśli zdarzyło Ci się być pochłoniętym czytaniem książki, naprawdę wiesz o co chodzi. Jeśli podczas lektury czułeś emocje, mimo, że wiedziałeś, że to się nie dzieje naprawdę a jednak Twój umysł i Twoje ciało reagowały – to znaczy, że byłeś w stanie transu. W takim stanie doskonale wiesz co dzieje się wokół Ciebie, jesteś jednak zafascynowany fabułą książki. Tak samo w stanie hipnozy podczas sesji – będziesz zrelaksowany i skoncentrowany na sobie. Wykorzystasz naturalną zdolność podświadomego umysłu do nauki, by przezwyciężyć trudności z niską samooceną. 

Dolegliwości psychosomatyczne odbierają Ci radość życia?

Hipnoterapia pomoże Ci zrozumieć dlaczego Twoje ciało reaguje chorobą na problemy emocjonalne. Uchwycisz problem u źródła, przepracujesz trudne emocje, wrócisz do równowagi i nauczysz się zdrowego rozwiązywania wewnętrznych konfliktów.

Dolegliwości psychosomatyczne to takie, które mają swoje źródło w psychice. 
 
Przykładem może być niepokojący ból w klatce piersiowej, który nie ma źródła w problemach z sercem, bo badania pokazują, że wszystko jest z nim w porządku. Ból jest jednak realny.
 
Wiele chorób może mieć podłoże psychosomatyczne. Trudne, nieprzepracowane emocje i wewnętrzne konflikty mogą być przyczyną takich chorób jak: 
 • problemy ze skórą, dziwne wysypki i alergie,
 • choroby żołądka (w tym wrzody),
 • problemy trawienne takie jak zespół jelita drażliwego,
 • bóle głowy i migreny,
 • choroby tarczycy,
 • wysokie ciśnienie, 
 • astma, bezdech i inne kłopoty z oddychaniem,
 • zaburzenia pracy serca,
 • bezsenność.
Jeśli któryś z powyższych przypadków dotyczy Ciebie i po odpowiednich badaniach lekarz poinformował Cię, że jest to dolegliwość psychosomatyczna, to zapraszam Cię na darmową konsultację. Pamiętaj jednak, że pierwszym kontaktem jest lekarz i konieczna jest jego diagnoza.
 

W jaki sposób hipnoterapia może Ci pomóc w przypadku dolegliwości psychosomatycznych?

Jeśli te same problemy powtarzają się w Twoim życiu (np. stres w pracy nie mija) i nie są rozwiązywane a Ty wypierasz silne emocje związane z tymi problemami (np. złość, gniew, frustrację) – to prosta droga do wielu nawracających chorób.
 
Hipnoterapia pomoże Ci zrozumieć własne emocje, przepracować niewspierające przekonania czy nieskuteczne wzory zachowania. Zobaczysz trudności, których doświadczasz z innej perspektywy. Nauczyć się sięgać po zasoby spokoju i zdrowia. 
 
W przeciwieństwie do leczenia objawów (które jest skuteczne i przynosi ulgę), celem hipnoterapii jest trwałe rozwiązanie problemu leżącego u źródła objawów psychosomatycznych. W porównaniu do innych podejść terapeutycznych, hipnoza poprzez pracę na poziomie podświadomości jest w stanie często najszybciej pomóc Ci rozwiązać trudności. 
 

Co musisz wiedzieć o samej hipnozie?

Hipnoterapia to rodzaj krótkoterminowej terapii, w której wykorzystywane są techniki hipnozy. Stan hipnozy, który osiągasz na sesjach to naturalny stan umysłu. Terapeuta pomaga Ci go osiągnąć, byś mógł łatwiej dotrzeć do emocji będących źródłem trudności, których doświadczasz oraz byś mógł znaleźć w sobie zasoby potrzebne do rozwiązania wewnętrznych konfliktów.
 
W hipnozie zawsze zachowujesz pełną kontrolę i świadomość. Jesteś wręcz bardziej świadomy, Twoje zmysły działają lepiej. Czujesz wyraźniej, bo jesteś bardziej świadomy swoich emocji. Stan hipnozy (transu hipnotycznego) odczuwasz na co dzień na przykład kiedy oglądasz film, który niesamowicie Cię pochłonął. Jesteś maksymalnie skupiony na tym, co dzieje w świecie filmu. Ale nie jesteś w filmie. Gdy ktoś przerwie Ci oglądanie, np. zapyta Cię, czy zrobić Ci herbaty – odpowiesz, po czym wrócisz do oglądania. Podobnie podczas sesji, będziesz w stanie silnej koncentracji (możesz różnie odczuwać ten stan, doświadczać np. ciężkości mięśni), jednak w każdej chwili możesz przerwać spotkanie.


Julia jest pełną empatii osobą obdarzoną darem przeprowadzania najlepszych i najbardziej efektywnych sesji hipnozy. Miałam szczęście pracować z nią kilkukrotnie (...) Hipnoza z Julią była nie tylko przyjemna, ale też niezwykle skuteczna. To uczucie głębokiego spokoju, jakie uzyskałam po ostatniej sesji jest ze mną do dziś. Dziękuję, Julia.
Ania Schmidt